Konferencja the European Network for the Philosophy of the Social Sciences (ENPOSS) w Krakowie

enposs
Honorowymi gośćmi konferencji będą Daniel M. Hausman (University of Wisconsin-Madison), współzałożyciel i wieloletni redaktor prestiżowego czasopisma “Economics and Philosophy”, Anna Alexandrova (University of Cambridge), specjalizująca się w filozofii nauk społecznych, w szczególności modelowaniu i problematyce dobrobytu oraz Bartosz Brożek (Uniwersytet Jagielloński), prowadzący badania z zakresu filozofii prawa.
Po raz pierwszy w programie konferencji znalazły się sympozja poświęcone książkom, w ramach których autorzy i zaproszeni goście będą dyskutować na temat najnowszych publikacji z zakresu filozofii nauk społecznych. Do dyskusji wybrano publikacje Daniela Little’a (2016), “New Directions in the Philosophy of Social Science”, Rowman & Littlefield International, Chrysostomosa Mantzavinosa (2016), “Explanatory Pluralism”, Cambridge University Press oraz Łukasza Hardta (2017), “Economics Without Laws. Towards a New Philosophy of Economics”, Palgrave Macmillan.
Ponadto, w ramach konferencji odbędzie się 10 sesji, w których autorzy z całego świata przedstawią rezultaty swoich badań. Zakres zagadnień jest bardzo szeroki, od problematyki dobrobytu, poprzez działania zbiorowe do modelowania w ekonomii. Główna część konferencji zostanie poprzedzona sympozjum specjalnym Polskiej Sieci Filozofii Ekonomii, w którym również wezmą udział goście zagraniczni.
Wstęp na konferencję jest bezpłatny, uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się. Zapraszamy również do udziału w recitalu fortepianowym Catherine Kautsky, który jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji (wstęp wolny). Udział w uroczystej kolacji jest możliwy po wniesieniu opłaty 100 zł.
Organizatorami konferencji są European Network for the Philosophy of the Social Sciences, Katedra Filozofii Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Wydział Gospodarki i Administracji Publicznej UEK, Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych oraz Polska Sieć Filozofii Ekonomii.

Program, abstrakty oraz pozostałe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.philosophy.uek.krakow.pl/enposs-2017